wtorek, 20 września 2011

Słońce za chmurami - opis opowiadania

„Mógł przecież podejrzewać, jak ojciec na to zareaguje, jednak nie dopuszczał do siebie takich myśli. Miał nadzieję, że zrozumie... Nie zrozumiał.”

Rafał za kilka miesięcy skończy trzydzieści osiem lat, a jak sam uważa, to prawie połowa życia… Zmarnowana połowa życia.
Bo właściwie, co takiego osiągnął? Ma najnudniejszą pracę pod słońcem i wcale tak dużo nie zarabia. Jeździ starą, poobijaną Cordobą i mieszka w komunalnym wieżowcu, który – co mężczyzna ciągle powtarza – w każdej chwili może się rozpaść, w końcu już nawet winda niedomaga.
I tak toczy się jego wegetacja z żoną u boku… Gdyby chociaż ona była dobrym życiowym wyborem… Trzydziestoośmiolatek ciągle czuje, że mu czegoś brakuje, że nie jest w miejscu, w którym powinien być. Że coś mu zabrano. Coś, co kiedyś posiadał i na jego nieszczęście wie, czym jest owo „coś”.

8 komentarzy:

 1. A to dopiero zaskakujący opis odpowiadania. Muszę przyznać, że spodziewałam się troszkę czegoś innego a to miła niespodzianka. Bardzo jestem ciekawa!
  Oby twój laptop prędko wrócił :D Już choruję od braku czytania xD

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedziałam! Wiedziałam po prostu!
  Teraz będę opijać triumfy mojego geniuszu i przebiegłości xD Tylko, błagam cię, nie mów mi, że Rafał będzie miał dzieci *prosi* A tak w ogóle to świetnie się zapowiada. Szczerze powiedziawszy po głowie chodził mi też Daniel z tym swoim, ale to nie miałoby sensu, bo już tak jakby znalibyśmy zakończenie xD
  Eh no, nie mogę się doczekać! Wena i pomysłów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To czym jest owe "coś"?
  Czekam, czekam i mam nadzieję, że się doczekam, aż w końcu odzyskasz komputer :33

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa zapowiedź :) I tytuł mi się podoba :) I samo to, że bohaterem będzie starszy mężczyzna. xD Będzie Trailer? :)

  Kohaku

  OdpowiedzUsuń
 5. hohoho intrygujące : ) mycha, czekam z niecierpliwoscią, no i niech twój komputer wróci do życia <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmmm ... zapowiada się ciekawie ;)
  Z chęcią będę czytać dzieła Twojego autorstwa :)
  Mam tylko nadzieję, że nie porzucisz Filipka i Gracusia, bo chyba bym zeszła na zawał :D
  Sachiko

  OdpowiedzUsuń
 7. Kohaku, trailer będzie :). Ale nie wiem czy przed opublikowaniem prologu, czy może po. To wszystko zależy od tego, jak długo będę czekać na komputer.
  Sachiko, Filipa nie mam zamiaru porzucać. Co to, to nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. coś - co? to coś. to. więc nie owe, bo owe jest do te, tylko owo. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy nadesłany komentarz!

Mój banner:

Mój banner:
Zdjęcia opublikowane na blogu nie są moją własnością. Nie mam żadnych korzyści finansowych z powodu umieszczenia ich na stronie.